Εξοπλισμός του Εργαστηρίου Η/Υ με νέους Ηλεκτρονικούς Υπολογιστές

3ο Δημοτικός Αρτέμιδος - ΑΙΓΕΑΣ ΑΜΚΕ

Το εργαστήριο ηλεκτρονικών υπολογιστών του Σχολείου μας εξοπλίστηκε με 12 νέους σταθερούς ηλεκτρονικούς υπολογιστές και ένα διακομιστή (server).

Η ολική αναβάθμιση του εξοπλισμού του εργαστηρίου θα συμβάλει καθοριστικά στη βελτίωση και διευκόλυνση του διδακτικού έργου του μαθήματος της Πληροφορικής (Τ.Π.Ε.).

Επιπλέον , το εργαστήριο Η/Υ με τη νέα του μορφή θα αποτελέσει έναν σύγχρονο χώρο διεξαγωγής ενδοσχολικών επιμορφώσεων.

Ο νέος ηλεκτρονικός εξοπλισμός είναι μια ευγενική χορηγία της Αστικής Μη Κερδοσκοπικής Εταιρίας Πολιτιστικού και Κοινωφελούς Έργου ΑΙΓΕΑΣ που συστάθηκε το 2015 από τους Αθανάσιο και Μαρίνα Μαρτίνου.

Διαβάστε την ευχαριστήρια επιστολή της διευθύντριας του Σχολείου κας. Βαρουτέλλη προς την ΑΙΓΕΑΣ ΑΜΚΕ.

Φωτογραφίες από το Εργαστήριο Η/Υ

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...