Ελλάδα και Λαϊκή Παράδοση (Videos)

Ελλάδα και λαϊκή παράδοση

Η σχολική χρονιά 2020-2021 υπήρξε μια ιδιαίτερη χρονιά για όλους: μαθητές/τριες, γονείς και εκπαιδευτικούς. Το σχολείο έκλεινε κατά περιόδους και περνούσαμε από τη δια ζώσης διδασκαλία στην εξ αποστάσεως και αντίστροφα.

Παρά τις δυσκολίες, η Δ΄ τάξη κατάφερε να υλοποιήσει το πρόγραμμα «ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΛΑΪΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ» που είχε αναλάβει στα πλαίσια της Ευέλικτης Ζώνης.

Οι εκπαιδευτικοί των τμημάτων Δ1 – Κωνσταντινίδου Βαρβάρα, Δ2 – Τσακνάκη Κων/να και Δ3 – Γκούνας Δημήτριος δημιούργησαν μια παρουσίαση, που μετατράπηκε σε βίντεο από τον κ. Νικόλαο Χουρδάκη (εκπαιδευτικός ΤΠΕ σχ. έτος 2021-2022) και δείχνει τα αποτελέσματα της δουλειάς μας.

Ελπίζουμε να το απολαύσετε, όσο το χαρήκαμε και εμείς στο διάστημα που εργαστήκαμε γι’ αυτό.

Παρακάτω παρακολουθήστε σε δύο videos την παρουσίαση που δημιουργήσαμε:

Ελλάδα και Λαϊκή Παράδοση – Μέρος Α

Ελλάδα και Λαϊκή Παράδοση – Μέρος Β

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...